WTForms 2.0dev - en to fi translation catalogue (29 entries)

en: Invalid field name '%s'.
fi: Epäkelpo kentän nimi '%s'.

en: Field must be equal to %(other_name)s.
fi: Täytyy olla sama kuin %(other_name)s.

en: Field must be at least %(min)d character long. | Field must be at least %(min)d characters long.
fi[0]: Täytyy olla vähintään %(min)d merkki.
fi[1]: Täytyy olla vähintään %(min)d merkkiä.

en: Field cannot be longer than %(max)d character. | Field cannot be longer than %(max)d characters.
fi[0]: Ei voi olla pidempi kuin %(max)d merkki.
fi[1]: Ei voi olla pidempi kuin %(max)d merkkiä.

en: Field must be between %(min)d and %(max)d characters long.
fi: Täytyy olla pidempi kuin %(min)d ja lyhyempi kuin %(max)d.

en: Number must be at least %(min)s.
fi: Vähintään %(min)s.

en: Number must be at most %(max)s.
fi: Enintään %(max)s.

en: Number must be between %(min)s and %(max)s.
fi: Täytyy olla välillä %(min)s - %(max)s.

en: This field is required.
fi: Pakollinen.

en: Invalid input.
fi: Virheellinen syöte.

en: Invalid email address.
fi: Virheellinen sähköpostiosoite.

en: Invalid IP address.
fi: Virheellinen IP-osoite

en: Invalid Mac address.
fi: Virheellinen MAC-osoite.

en: Invalid URL.
fi: Virheellinen URL-osoite.

en: Invalid UUID.
fi: Virheellinen UUID-tunnus.

en: Invalid value, must be one of: %(values)s.
fi: Epäkelpo arvo, täytyy olla yksi seuraavista: %(values)s.

en: Invalid value, can't be any of: %(values)s.
fi: Epäkelpo arvo, ei voi olla yksi seuraavista: %(values)s.

en: Invalid CSRF Token.
fi: Virheellienen CSRF-tunnus.

en: CSRF token missing.
fi: CSRF-tunnus puuttuu.

en: CSRF failed.
fi: CSRF epäonnistui

en: CSRF token expired.
fi: CSRF-tunnus vanhentunut

en: Invalid Choice: could not coerce.
fi: Virheellinen valinta: ei voida muuntaa

en: Not a valid choice.
fi: Virheellinen valinta

en: Invalid choice(s): one or more data inputs could not be coerced.
fi: Virheellinen valinta: Yksi tai useampaa syötettä ei voitu muuntaa

en: Not a valid datetime value.
fi: Ei ole kelvollinen päivämäärä ja aika -arvo

en: Not a valid date value.
fi: Ei ole kelvollinen päivämäärä-arvo

en: Not a valid integer value.
fi: Ei ole kelvollinen kokonaisluku

en: Not a valid decimal value.
fi: Ei ole kelvollinen desimaaliluku

en: Not a valid float value.
fi: Ei ole kelvollinen liukuluku
